10.06.2022
Sześćdziesięciu trzech uczestników wzięło udział w szóstym spotkaniu z serii Badania in vivo i in vitro oczami zespołu V i IX w POB 3 – cykl spotkań o współpracach wewnątrz- i międzyuczelnianych pt. Witamina D w nutrigenomice i pod mikroskopem. Webinar odbył się 10 czerwca br. z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. Patronat nad wydarzeniem objął rektor GUMed prof. Marcin Gruchała oraz Uczelnie Fahrenheita.
Gospodarzem spotkania był prof. Michał Żmijewski z Katedry i Zakładu Histologii GUMed, koordynator zespołu IV w POB 3, a także członek zespołu badawczego VII i IX również POB 3. Wystąpienie eksperta nosiło tytuł Live microscopy and artificial intelligence. Gościnną prelekcję zatytułowaną Nutrigenomics, epigenetics and vitamin D: a triangular relationship wygłosiła prof. Carstena Carlberga z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności z Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.
W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uczelni Fahrenheita oraz innych polskich ośrodków akademickich. Na zakończenie spotkania prelegenci wymienili się swoimi uwagami oraz odpowiedzieli na pytania uczestników.
Ostatnie spotkanie podsumowujące cykl Badania in vivo i in vitro oczami zespołu V i IX w POB 3 – cykl spotkań o współpracach wewnątrz- i międzyuczelnianych odbędzie się 21 czerwca br. w formie hybrydowej: w Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza w budynku AGN oraz online (z wykorzystaniem platformy Clickmeeting). Prelekcje wygłoszą członkowie zespołu badawczego Zakładu Anatomii i Neurobiologii GUMed. Nie zabraknie również podsumowania całego cyklu, prof. Tomasz Bączek, pełnomocnik rektora ds. Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Dodatkowe informacje oraz zapisy dostępne są na stronie IDUB.