Platforma Konsultacji Grantowych

StartStruktury WspierającePlatforma Konsultacji Grant...

Bez współpracy sukcesy naukowe są dziś właściwie niemożliwe. W ramach nowo powstałej Platformy Konsultacji Grantowych zaprosiliśmy do współpracy ekspertów, którzy mogą udzielić Państwu wsparcia na różnych etapach realizacji projektów badawczych. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i konsultacji przed rozpoczęciem i w trakcie realizowanych badań, a zwłaszcza na etapie ich projektowania.


Centrum Analiz Biostatystycznych i Bioinformatcznych oferuje konsultacje i wsparcie w zakresie:

– projektowania badań naukowych z wykorzystaniem analiz biostatystycznych i bioinformatycznych,

– doboru metod statystycznych,

– analizy big data, w tym m.in. modelowania statystycznego oraz analizy danych z metod wysokoprzepustowych/wielkoskalowych,

– interpretacji wyników analiz biostatystycznych i bioinformatycznych,

– opisu i przedstawienia uzyskanych wyników analiz w formie graficznej w celach publikacyjnych.

mail.png

centrum.obliczeniowe@gumed.edu.pl



Centrum Bioanalityczne udziela konsultacji w zakresie:

– optymalnego planowania projektu pod kątem odpowiednich założeń farmakokinetycznych, niezbędnych analiz oraz doboru odpowiednich metod analitycznych,

– projektowania badania klinicznego, w tym analizy farmakokinetyki, biodostępności i biorównoważności,

– analizy parametrów farmakokinetycznych (dla wszystkich dróg podania, niezależnie od schematu dawkowania), w tym specjalistyczne obliczenia statystyczne (WinNonlin), także we współpracy z Centrum Analiz Biostatystycznych i Bioinformatycznych oraz ekspertami wspierającymi.

mail.png

biolab@gumed.edu.pl



Dr hab. Tomasz Stokowy (Uniwersytet w Bergen), udziela konsultacji w zakresie:

– konstrukcji projektów grantowych w zakresie informatycznym, bioinformatycznym i biostatystycznym,

– projektów informatycznych wewnątrzuczelnianych, na styku GUMed-UCK i zewnątrzuczelnianych,

– przygotowania grantów do Agencji Badań Medycznych (ABM),

– IT (fuzja dobrych praktyk ze strefy skandynawskiej).

mail.png

tomasz.stokowy@k2.uib.no



WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ TTOPSTART

Realizując założenia programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, Gdański Uniwersytet Medyczny nawiązał współpracę z firmą konsultingową TTOPSTART, świadczącą usługi z zakresu strategicznego przygotowania jednostek naukowych do wnioskowania o granty w Programie Ramowym UE Horyzont Europa. Szczegóły programu wsparcia dostępne są w Extranecie.



WYSZUKIWARKA GRANTÓW W FORMULE HOP-ON FACILITY

Komisja Europejska uruchomiła nabór w schemacie Hop-On Facility, który otwarty jest dla jednostek z krajów nowej UE, w tym Polski. Konkurs umożliwia uzyskanie finansowania na podłączenie się do istniejącego już i realizowanego projektu w programie Horyzont Europa.

Do istniejącego konsorcjum można podłączyć się za zgodą jego lidera i to lider konsorcjum będzie wnioskodawcą. Uczestnictwo GUMed powinno wnosić do projektu dodatkową wartość naukową i rozszerzać projekt o dodatkowe działania (nie można przejmować zadań innych członków konsorcjum). Maksymalne finansowanie jakie można uzyskać to 600 000 EUR, w całości dla nowego, dołączającego partnera. W konkursie przewiduje się współczynnik sukcesu na poziomie zbliżonym do 100%.